Proč nechci natáčet karetní videa?

Stejně jako v každé jiné oblasti, i při výkladu karet můžeme vybírat z velkého množství těch, kteří svoje služby prezentují na internetu. A někdy je docela těžké najít tu „správnou“ kartářku. Tu, která nám sedne lidsky, svým stylem práce a jejíž výklady se plní.
Chci se dneska zmínit o jednom karetním tématu. Právě na internetu koluje celá řada videí s karetními výklady. Predikce na týden, na měsíc, na oblast lásky, práce, čehokoli. Jde o všeobecné výklady a je tedy jasné, že není možné, aby rezonovaly s každým, kdo si takové video pustí. Přesto se pak v komentářích ozývá celý zástup lidí, kteří se ve výkladu poznali, našli, kterým seděl na jejich aktuální (životní) situaci. A pak vynáší danou kartářku skoro až do nebe za to, jak je úžasná, protože přece skvěle poznala, že „my HO chceme a on nás nechce a má jinou.“

Tohle není moje cesta

Tímhle článkem v žádném případě nechci shazovat kartářky, které takovéto výklady vydávají. Pravda je, že mě na chvilku napadlo, že bych pro vás taky mohla točit karetní videa. Říkala jsem si, že ti, kteří o výkladu přemýšlí, by tak mohli vidět způsob mojí práce a rozhodnout se snáz, jestli si nechají u mě karty vyložit. Velmi záhy jsem ale tuhle variantu zavrhla. Není to totiž cesta, kterou bych chtěla kráčet. Čím víc jsem nad tím přemýšlela, uvědomovala jsem si, že by tato kolektivní videa jen pošlapala a degradovala moji karetní práci. A přestože vím, že by to byla možnost, jak o sobě dát „světu“ vědět ještě víc a vytvořit si skoro až nekonečný zástup klientů (protože ti, kdo se poznají v kolektivním výkladu, se kterým souzní, mají pak jednoduše pocit, že je daná kartářka úžasná a už pak mnozí z nich cupitají si nechat od ní vyložit i soukromě). Ale já vykládám trochu jinak. Kdybych taková videa začala točit, měla bych pocit, že jsem se zaprodala k něčemu, co se mi vnitřně ohromně příčí. Ono je totiž pak jednoduchý vydávat jedno kolektivní video za druhým a tzv. rejžovat na reklamách za každého, kdo si video pustí.
Najednou zjistíte, že nejedna kartářka v tom spatřila skvělý byznys, stačí jí natočit jedno, dvě, tři videa týdně a vlastně už vůbec nemusí dělat osobní výklady klientům, protože se jí to nevyplatí a za ta videa má víc peněz. Tohle bych nechtěla a nikdy bych to nepřipustila. Protože jak už jste mě možná slyšeli říkat nebo jste u mě četli, karty jsou pro mě psychologie, příběh. Váš příběh.
Neříkám, že se v kolektivních výkladech člověk nemůže poznat. Pakliže nějaké takové video vidíte a máte pocit, že vám ta kartářka sedí a chcete od ní i osobní výklad, v pořádku. Je nutno mít ale na paměti, že jsou to videa spíš pro zábavu a nevypovídají nic moc o kvalitě kartářky. Jednou, dvakrát, desetkrát, se třeba ve všeobecném výkladu poznáte, ale on prostě není o vás a ta kartářka nemluví (jenom) k vám. Sto tisíc lidí, kteří si video pustili, samozřejmě neprožívá totožné situace.

Pomaleji, ale opravdově …

Nehledě na to, že si pak třeba někdo nechá vyložit od té „skvělé kartářky z videa“ a zjistí, že klientovi vykládá 10 minut a účtuje si za to 1000 Kč. To si pak říkám, že asi dělám něco špatně. 🙂 Ba ne! Vykládám tak, jak cítím a jak je pro mě vnitřně/morálně v pořádku. Myslím, že cenu za výklad mám velmi příznivou, když porovnám, co kde vidím a slyším a když se ke mně objednáte na výklad, zodpovídám vám všechny otázky, věnuju se vám třeba hodinu nebo zkrátka tak, jak potřebujete a mým přáním je vám pomoct a podpořit vás v tom, co právě řešíte. Kdyby bylo mým primárním cílem na výkladech zbohatnout, asi bych měla trochu jiný styl práce. Tento příspěvek bude šíleně dlouhý, ale věřím, že ti, kteří si ho mají přečíst, dočtou až do konce. Prostě si volím možná pomalejší, ale opravdovější, lidskou cestu k vám. Nikdy jsem neřekla, že jsem ve výkladech vždy a za všech okolností stoprocentně bezchybná, ale za svými výklady a za tím, jakým způsobem vykládám, si stojím. A to, že se ke mně vracíte nebo mě doporučujete i svým přátelům a známým, je pro mě cennější než několik tisíc zhlédnutí videa.
Monika
Jsem terapeut energetické psychologie & EFT, kouč a kartářka. Prostřednictvím EFT terapií i výkladů karet nahlížím s láskou a úctou do lidských příběhů a provázím a podporuji své klienty na jejich cestě ke zdraví, štěstí i úspěchu, na cestě zpět k sobě sama. Věřím, že sny se plní...když jim uvěříte a jdete jim naproti.