Milovaná Moni aneb Dopis ode mě pro mě

Milovaná Moni,

vím, že byl pro tebe letošní rok ohromně náročný a bolavý. Že z něj odcházíš se šrámy na těle i na duši, které teprve potřebují citlivě poléčit a uzdravit. Vím, že jsi unavená, vyčerpaná, že jsi už víc než rok pořádně nespala a že jsi za celou dobu vlastně neměla příležitost vypnout. Jedna traumatická událost střídala druhou, a to ještě dřív než ses z té první stihla oklepat. Vím, že necelý měsíc před koncem roku opustila pozemský život duše, která Ti byla velmi blízká a máš teď pocit, že ta bolest z její ztráty nikdy nezmizí. Zatím to pořád příšerně bolí. Vím, že na letošní rok nebudeš vzpomínat s nadšením ani štěstím. Vím to a naprosto Ti rozumím.

Někdy je život už prostě takový. Dává nám lekce a zkušenosti. Zažíváme bolest, zklamání, zoufalství a beznaděj a pod jejich tíhou si třeba pak myslíme, že už nás nikdy nic hezkého nepotká. Přejeme si to hlavně přežít a vzdáváme se myšlenek na to, že zase bude dobře.

Moni, chci Ti říct pár věcí…

Že na všechny svoje pocity smutku, vzteku a zoufalství máš absolutní právo. Jsi člověk s emocemi a ač jsou to někdy pocity, které nikdo z nás nechce zažívat, dokazují jen, že nemáš srdce z ledu.

Že v životě je možná jen jediná jistota, na kterou se můžeme spolehnout, a to je ta, že život sám není neměnný. Za každým bolavým, těžkým obdobím dříve či později přijde taky to radostné a šťastné. Já vím, že u Tebe všechno až příliš dlouho trvá, že už jsi milionkrát musela prokázat svou trpělivost a už tě to taky nebaví. Být vždycky ta trpělivá a chápavá, ta která pomáhá ke štěstí jiným, ale sama má často pocit, že se s tím štěstím na ni nedostalo. A holka moje, smekám před Tebou, že jsi doteď vždy ze sebe dokázala tu trpělivost a sílu vykřesat, i když se se Ti mnohokrát zdálo, že už žádnou nemáš a vlastně už ani nechceš mít.

Chci Ti připomenout, že přes všechny ty těžkosti, kterými jsi letos musela projít, je svět i život krásný. Říkám Ti to na tomto místě hlavně proto, že vím, jak jednoduché je podléhat pocitu, že jsi tu špatně a že když se do života rozdávaly problémy, Ty jsi snad stála v první řadě. Vím, že se Ti ještě NIKDY nestalo, že by něco v Tvém životě běželo hladce a bez potíží. Vím, kolikrát už tě napadlo, že to není fér a že si sakra už přece taky zasloužíš být šťastná a mít to, po čem tak moc toužíš. Vím, že je to těžký. Že už toho máš občas nad hlavu.

Ale miláčku!

Vždycky si v podobné chvíli vzpomeň, kolik krásnýho a cennýho toho v životě máš.

Terezku, Šimonka a Emmi, kteří tě milují bez podmínek. Tak jak to umí málokterý dospělý. A každý jejich úsměv, obejmutí nebo pohlazení dává sílu. Milujou tě tak moc, že na to slova nikdy nebudou stačit.

Domču, která je ti přítelem tak blízkým a milujícím, že je v dnešním světě skoro zázrak mít někoho takového po boku. Zvládly jste spolu toho tolik! Náročnýho a bolavýho, ale SPOLU jste to vždycky zvládly. Věřím, že zvládnete všechno i v budoucnu. Obě si toho pouta a přátelství ceníte tak moc, že vám jistě i v příštím roce pokvete. Jde vám to skvěle! Stát při sobě v dobrým i zlým, podporovat se vzájemně a ať se jí nebo Tobě děje v životě cokoli nádhernýho nebo složitýho, neopouštíte se. Přejete si! Objímáte se! Spolu se smějte i pláčete! To je ohromný štěstí, který máte!

Taky máš v životě spoustu dalších lidí, kteří tě mají rádi a  kterým záleží na tom, aby ses měla dobře. Někdy jste si blíž, někdy dál, ale pořád jsou tady. Stejně jako ty pro ně!

A co Tvoji klienti, kterým pomáháš v terapiích nebo při výkladech? Jsi v tom skvělá a báječná a sama víš, že z některých klientů se stali lidé tvému srdci ještě bližší. Pokračuj dál v tom, co děláš! Tolik tě to baví! Tolik ty výklady a terapie miluješ! A víš, co je na tom vůbec nejlepší? Že přesně tím, pro co Ti bije srdce, pomáháš mnoha a mnoha lidem! Moni! Ty možná ani sama netušíš, kolik těch lidí je! Kolika z nich jsi poskytla svou náruč k obejmutí, rameno k vyplakání, ucho k vyslechnutí, když to potřebovali nejvíc. Možná ani sama netušíš, kolika z nich jsi dodala naději, sílu, odvahu, když jim ta jejich scházela. Možná ani sama netušíš, kolik z nich jsi nasměrovala k jejich lepšímu a radostnějšímu životu a kolik lidí našlo díky tobě podporu a klid v duši, když se necítili dobře.

Já vím, že to všechno někde v hloubi duše víš. Vím, jak moc si toho vážíš a kolik to vše pro tebe znamená. Přesto Ti to teď chci zopakovat. Protože co je víc než zanechávat za sebou láskyplné stopy?

Moni, miláčku! Jsi tak obrovsky silný člověk! Bože můj! Podívej, kolik ran Ti život uštědřil. A ty jsi pořád tady! Všechny jsi je zvládla, překonala a spolu s nimi jsi rostla a sílila. Do podoby člověka, jakým dneska jsi! Jsi skvělý člověk, vždyť to víš! Mohla jsi to vzdát a dávno to na světě zabalit, ale Ty jsi to nikdy neudělala! Protože máš sílu a uvnitř Tvojí duše plápolá ta maličká jiskřička naděje, která Ti šeptá, že za tím vším těžkým, čím jsi prošla a co jsi (nejen letos) zvládla a ustála, bude následovat i to krásné, šťastné, láskyplné období. To, po kterém tolik voláš! Radost a slzy smíchu místo těch utrápených! Věřím, že přijdou.

Já vím…

Víš, Moni, kráčím s Tebou životem už dlouhé roky. Nikdo tě nezná tak dlouho a tak dobře jako já. Vím proto velmi důvěrně, jak trnitou cestou jdeš a jak obrovský kus z ní už jsi ušla. Znám každý kámen, o který jsi zakopla, ale stejně dobře taky vím, jak moc ses radovala z každého svého dosaženého úspěchu. Právě proto, že víš, že nikdy není samozřejmý a uvědomuješ si, kolik úsilí tě to stálo. Povětšinou dost možná mnohem víc úsilí než stojí ty, kteří nemají žádnou obrnu. Pamatuju doby, kdy ses cítila být úplně k ničemu a byla jsem u všech tvých těžkých životních zkoušek i proplakaných nocí. Když se tak za Tvým životem ohlédnu, mám i já pocit, že toho šťastného a krásného bylo nepoměrně míň než těch bolavých chvil. Cením si Tě ale mimo jiné i proto, že jsi nezahořkla a nic jsi nevzdala. Možná jsi někdy smutnější a chybí Ti na tváři úsměv, ale pořád ještě stojíš na nohách, a to je to, co se počítá.

Jestli někomu kromě svých milovaných přeju to nejlepší a nejkrásnější, co na světě je, pak jsi to Ty, Moni. S veškerou úctou a pokorou totiž vím, že si to opravdu upřímně zasloužíš.

Tak pomalu už zavři dveře za tímhle bolavým a těžkým rokem. Neohlížej se za tím, co bolí, čerpej odtud jen lásku. Víš, je to právě láska, ta síla, která nakonec vždycky zůstane.

Přeju Ti…

Zasloužíš si lásku v tisíci různých podobách a barvách.

Přeju Ti, ať se v každém okamžiku roku příštího cítíš milovaná, milovaná, milovaná…
Přeju Ti, ať se Ti podaří uzdravit ze všech ran a bolestí, které si s sebou po tomto roce neseš…
Přeju Ti, ať jsi šťastná a žiješ (s) radostí každý den...
Přeju Ti, ať můžeš dál dělat to, co miluješ a ať Ti to přináší hojnost nejen finanční…
Přeju Ti, ať se Ti daří v práci a máš všudypřítomný pocit, že víš, proč jsi tady…
Přeju Ti, ať jsi zdravá ve všech významech toho slova…
Přeju Ti, ať potkáš pravého Krále pohárů… (Ty víš, co tím myslím!).
Přeju Ti, miláčku, zdravé miminko… Nejvíc na světě!!! 

Přeju Ti, ať máš klid v duši…

Všechno si to totiž zasloužíš tisícinásobně.

Věřím, že Tvůj čas už přichází…

Miluju tě a vždycky s Tebou všechno zvládnu!

Moni <3

Monika
Jsem terapeut energetické psychologie & EFT, kouč a kartářka. Prostřednictvím EFT terapií i výkladů karet nahlížím s láskou a úctou do lidských příběhů a provázím a podporuji své klienty na jejich cestě ke zdraví, štěstí i úspěchu, na cestě zpět k sobě sama. Věřím, že sny se plní...když jim uvěříte a jdete jim naproti.